Haberler

Sarah Minkara’nın İlham Veren Yaşamı

15.01.2020

Sarah Minkara’nın İlham Veren Yaşamı

İngiliz Edebiyatı dersinde Helen Keller’in biyografisini okuyan 5. sınıf öğrencilerimiz, görme yetisini çok küçükken kaybetmiş Amerikalı Sara Minkara ile Whatsapp üzerinden telefon görüşmesi yaptı.

Karanlık ve Sessizlikte Diyalog Müzesini Deneyimledik

15.01.2020

Karanlık ve Sessizlikte Diyalog Müzesini Deneyimledik

5.sınıf öğrencilerimiz, İngiliz Edebiyatı dersinde bebeklik çağından itibaɾen kör, sağır ve dilsiz olan Helen Keller’ın hayatını ele aldılar.

Kaleli Yakan Top Turnuvası

14.01.2020

Kaleli Yakan Top Turnuvası

İlkokul 2, 3 ve 4. Sınıf öğrencilerimiz arasında düzenlediğimiz Kaleli Yakan Top turnuvası çekişmeli maçların ardından tamamlandı.

logo
Neden İde?


ide olarak hangi yaşta olursa olsun herkesin bir fikri, fikirleri olduğuna inanıyoruz. Okullarımızda herkesin fikirlerinin yargılanmadan, özgürce ifade edildiği, tartışıldığı bir eğitim ve sosyal ortam oluşturmaya odaklanıyoruz.

ide’nin eğitim yaklaşımına ve güvenli ortamına değer katan en büyük unsurların başında eğitim kadromuz geliyor. Her biri uzun yıllardır eğitim dünyasının içerisinde yer alan, benzersiz tecrübeye sahip eğitim ve idareci kadromuz öğrencilerimizi yarınlara hazırlıyor. ide’de eğitim kadromuz dünyadaki en güncel gelişmeleri takip edip uygulayarak öğrencilerimizin sadece Türkiye’de değil, dünyada da yetkin bireyler olarak yetiştirilmesi için kendilerini sürekli geliştiriyor.

Okul-öğrenci-aile uyumuna büyük önem veren bir kurum olarak sadece öğrencilerimizle değil, velilerimizle de açık, net bir iletişim kurmayı ve aynı dili kullanmayı önemsiyor ve bunu gerçekleştirmek için gerekli platformları ve yaklaşımları hayata geçiriyoruz.