ide okulları’ndan İlkokul Öğrencileri İçin Yaz Tatili Önerileri

21.06.2023

Keyifli bir tatile adım atabilmek için öncelikle senenin olumlu biçimde kapatılması gerekir. Bu noktada çocukların yıl boyunca yaptıkları çalışmaların ve çabalarının karşılığını aldıkları karneleri onlar için büyük önem taşır. Bazı öğrenciler sabırsızlıkla karnelerini aileleri ile paylaşmayı beklerken bazı öğrenciler bu duruma kaygı ile yaklaşabilir. Tüm öğrencilerin bu süreci olumlu geçirerek keyifli bir tatile geçiş yapabilmeleri için şunlara dikkat edebilirsiniz; 

 • Çocuğunuza karne notu ne olursa olsun, bunun ona karşı olan sevginizi ve verdiğiniz değeri etkilemeyeceği mesajınızı vermelisiniz. Çocuğunuzun karnesinin, kişiliğini değil akademik dönemi değerlendiren bir araç olduğunu unutmamalısınız.  
 • Biten eğitim öğretim sürecinde kendini değerlendirmesi üzerine çocuğunuza zaman ayırmalısınız. Karne notları diğer çocuklarla kıyaslanmamalı, her çocuk kendi potansiyelinde değerlendirilmelidir. Karne değerlendirmesi yapılırken öncelikle güçlü yönleri vurgulanmalıdır. Bu değerlendirme de sonuca değil çabaya odaklanmalısınız. Harcadığı çabanın yeterli olduğu zamanlardan, biraz daha çaba harcasa neleri daha iyi yapabileceğinden bahsedebilirsiniz.  
 • Çocuğunuzun yaz tatiline ve bir sonraki eğitim yılına yönelik yeni hedefler belirlemesini de desteklemeniz çok önemlidir. 

 • Çocuğunuzun karnesini elbette ödüllendirebilirsiniz. Ancak maddi ödüller vermek yerine ödülü ailece ya da akranları ile yapılabilecek kaliteli zamana dönüştürmek çok daha etkili olacaktır.

Çocuğunuzun yıl sonu başarısı ne olursa olsun tatil dönemi çocuklar için her gün yapmak zorunda kaldıkları işlerden uzaklaşmak, dinlenmek ve kendini geliştirmek için iyi bir fırsattır. Ebeveynler olarak doğru yönlendirmeler yapmak hem keyif alacakları hem de gelişimlerini destekleyecek fırsatlar sunmak önemlidir. Çocukların kişisel ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına yönelik bir tatil planı oluşturmak, tatillerini daha verimli ve mutlu geçirmelerini sağlayarak tatil sonunda yeni döneme iyi şekilde başlamalarını sağlayacaktır.  

Her ailenin ve çocuğun tatil kültürü farklı olmasına rağmen tatili planlamak için bazı ana başlıklardan söz edebiliriz: 

 • Dinlenmek, eğlenmek ve olumlu duygular geliştirmek 
 • Sosyal ilişkiler açısından kişisel olarak gelişmek  
 • Aile içi paylaşımları ve iletişimi zenginleştirmek 
 • Yeni ve farklı yaşantılar deneyimlemek 
 • Bir sonraki eğitim öğretim dönemine hazır halde başlamak          


Tatil dönemi aile bireyleri arasındaki ilişkinin düzenlenmesi, iletişimin artması için önemli bir olanak sağlayabilir. Ebeveynler çocukları ile bol bol sohbet ederek, ailece keyif aldıkları oyunları oynayarak gün içerisinde yaşamış oldukları olumlu ya da olumsuz duyguları birbirleri ile paylaşarak iletişimlerini güçlendirebileceklerdir. Aile paylaşımlarını ve yaz tatilini çeşitlendirmek için;

 • Doğa yürüyüşleri, kampçılık, balık tutmak gibi doğa etkinliklerini tercih edebilirsiniz. Yürüyüşlerinizi 5 yeni ağaç türü öğrenme, yeşilin 5 farklı tonununu bulma gibi, 5 farklı kuru yaprak toplama gibi oyunlarla eğlenceli hale getirebilirsiniz. 
 • Çocuğunuzla birlikte bir tarifi takip ederek yemek yapabilirsiniz. Böylece hem de çocuğunuza sorumluluk vermiş olursunuz hem de birlikte keyifli ve kaliteli zaman geç 
 • Aile fotoğraf albümlerine göz atabilir, düzenleyebilirsiniz.  
 • Birlikte saksıları boyamak, eşyaların yerlerini değiştirmek gibi evinizde ufak değişiklikler yapabilirsiniz. 

 • Aile büyüklerini ziyaret edebilir, onlar için hediyeler hazırlayabilirsiniz. 
 • Ev işlerinde yardım talep ederek, sorumluluk rutinleri oluşturulabilir. Çiçekleri sulamak, yatağını toplamak, çorapları katlamak, evcil hayvanın su kabını doldurmak... 
 • Daha önce gidilmemiş ilginç bir yere gidebilir, sinema, tiyatro ve konser etkinliklerini değerlendirebilir.  
 • Daha önce denemediği bir spor dalını en az bir kez deneyimlemesine destek olabilirsiniz. Kano, hentbol, dart, binicilik, rafting… 
 • Farklı sanat dallarını deneyimlemesi için heykel, ebru, seramik, drama gibi sanat atölyelerine katılabilirsiniz.  
 • Tatil süresince sosyal becerilerini desteklemek için yeni sosyal ortamlara girmesi sağlanabilir. Böylece ilişki kurma, başlatma ve sürdürme becerilerini geliştirmesine yardımcı olmuş olursunuz.  
 • Yaz tatili çocukların okuma alışkanlıklarını geliştirebilmeleri için büyük bir fırsattır. Kitap okuma rutini oluşturup kitap okumayı keyifli hale getirebilirsiniz. Birlikte kitap okumak, arkadaşlarıyla kitap paylaşmak, kitapta bahsi geçen yerleri ya da canlıları araştırmak, mümkünse görmek...  

Unutmayalım ki günümüz çocukları yapacak daha keyifli bir aktivite bulamadıklarında ekrana sarılırlar. Yaz tatili döneminde de teknolojik alet kullanımlarının sınırlı ve yaşına uygun olmasına özen gösterilmeli, takip edilmelidir.

Sizlere tatil günleriniz için ailecek yapabileceğiniz bazı aktiviteler hazırladık. Hedefimiz çocuklarımıza sevginizi ifade etmenin farklı yollarını denemek, ortak zamanlarınızı artırmak, çocuğunuzun iyi vakit geçirirken bir güven duygusu geliştirmesine yardım etmektir. 

Barış Manço Müzesi

Domates Biber Patlıcan, Arkadaşım Eşek ve Süper Büyükanne gibi şarkılarıyla çocukluğumuza damgasını vuran ünlü sanatçı Barış Manço'nun yaşadığı ve eserlerinin yayınını yaptığı Moda'daki evi müzeye dönüştürüldü. "Bir kişiden en son söz edilmediğinde, o kişi ölmüştür." diyen Barış Manço'nun eşyaları ve daha pek çok detay Kadıköy Belediyesi tarafından toplamış. 

Hupalupa

Zihinsel, fiziksel ve motor gelişimlerini destekleyen oyun alanları ile güvenli ve keyifli bir eğlence deneyimini sunan Hupalupa çocukların tamamen kendi zevklerine göre keşfetmelerine olanak tanıyan oyun çeşitleri ile yaratıcılıklarını ortaya çıkarıyor ve sosyalleşmelerini sağlıyor. 

Emaar Akvaryum

Yepyeni bir akvaryum deneyimi sunan Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi Kayalık Kıyılar, tünel akvaryumun da içinde bulunduğu Ana Tank, Ormanlar, Nehirler ve Şelelaler, Penguen Adası, Timsah Krallığı ve interaktif oyun alanı Hayal Adası ile tematik bölümlerden oluşan akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi 200 türden 20.000’in üzerinde deniz canlısı ve amfibiye ev sahipliği yapıyor.

İstanbul İllüzyon Müzesi

İstanbul İllüzyon Müzesi, nesiller boyu heyecan kaynağı olan illüzyonlarla sizlere interaktif ve eğlenceli bir yolculuk imkânı sunuyor. Ailece yeni deneyimler yaşayabileceğiniz ve keyifli zaman geçirebileceğiniz mükemmel bir mekân tasarlanmış. Yalnızca çocukların değil, aynı zamanda ebeveynlerin hatta büyükanne ve büyükbabaların da bayılacağı bu harika müzede çok eğleneceğinize eminiz.    

Korsan Adası Temapark

Dünyanın ilk 9 fonksiyonlu marina ve yaşam merkezi Viaport Marina bünyesinde yer alan ve tamamen denizin üzerinde tasarlanmış Korsan Adası Tema Parkı (eski adıyla ViaSea Tema Parkı), İstanbul'un Anadolu yakasında Tuzla'da yer almaktadır.
Her yaştan ziyaretçiye benzer bir eğlence deneyimi ve harika bir gün geçirmeyi vadeden Korsan Adası Tema Parkı'nda toplam 28 farklı eğlence ünitesinin yanı sıra dünyanın en heyecanlı roller coaster'larından biri olan Red Fire bulunuyor. Dünya standartlarında teknoloji ile tasarlanan Korsan Adası Tema Park, modern eğlence üniteleriyle birlikte Türk lunaparklarının klasik kültürünü devam ettiriyor.  

Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi

Madame Tussauds'un İstiklal Caddesi'ndeki merkezini ziyaret eden çocuklar Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan gibi tarihi kişilikleri yakından tanıyor; Mozart'ın piyanosunda kendi müziklerini çalıyor ve Yaşar Kemal'in koltuğunda yazarla tanışıyor. Arda Turan'dan Hidayet Türkoğlu'na, Einstein'dan Leonardo da Vinci'ye, Zeki Müren'den Madonna'ya, Justin Bieber'dan Lady Gaga'ya, MFÖ'den Rihanna'ya, Adile Naşit'ten Barış Manço'ya çocuklar birçok ünlü isimle tanışma fırsatı buluyor. Shrek'ten Hollywood yıldızlarına ünlüler ile bir araya gelip yakınlaşıyor, yıldızlara dokunmanın heyecanını yaşıyor. 

Pelit Çikolata Müzesi

Pelit çikolata üretim tesisi içinde yer alan Pelit Çikolata Müzesi, dünya sanatının şaheserlerini, masal kahramanlarını ve ünlü efsanelerin heykellerini hazırlayarak çikolata ve sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Çikolata şelaleleri arasında dolaşmak ve çikolata kokusunu içinize çekmek hem yetişkinler hem de çocuklar için çok keyifli.  

Dolmabahçe Sarayı

Beşiktaş ile Kabataş arasında, Boğaz'ın kıyısında, 250.000 metrekarelik bir alan üzerinde yer alan Dolmabahçe Sarayı, İstanbul'da çocuklarla gidilebilecek yerlerden biri. Osmanlı döneminde inşa edilen sarayın en önemli özelliği Atatürk'ün Cumhuriyet döneminde İstanbul'a yaptığı ziyaretlerde konut olarak kullanılmış olması ve ulu önder Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de bu sarayda vefat etmesidir. Saray, Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerindeki saray hayatını gözler önüne sermesi ve Atatürk'ün son günlerini geçirdiği ev olması nedeniyle ilk ve ortaokul öğrencilerinin ilgisini çekmektedir.  

Darıca Hobbit Köyü

Darıca'da Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı içerisinde yer alan Hobbit Köyü'nde farklı konseptlerde 15 adet hobbit evi bulunuyor. Oyun alanı, piknik alanları, tenis, basketbol ve futbol sahalarının yanı sıra bir Hobbit evinin de bulunduğu parka, İstanbul Anadolu yakasından özel araçla yaklaşık 40 dakikada ulaşılıyor. Bu sahil parkında ayrıca bir sahil yolu ve 4 kilometrelik yürüyüş ve bisiklet yolu bulunmaktadır.           

Darıca Hayvanat Bahçesi

Darıca Hayvanat Bahçesi, İstanbul'da yaz tatilinde çocuklarımızla gidebileceğimiz yerler listemizin ilk sırasında yer alıyor. Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı olarak da bilinen Darıca Hayvanat Bahçesi sadece bir hayvanat bahçesi değil aynı zamanda her yaştan çocuklarınızı birçok hayvanı görmesi için götürebileceğiniz bir kuş cenneti ve botanik parkıdır. 

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Ataşehir denilen bina ormanı içinde çölde bir vaha gibi mutluluk kaynağı. İstanbul'da yaz tatilinde çocuklarla en kolay ziyaret edilebilecek yerlerden biri olan ve otoyola bağlanan yollar arasındaki 8 ada üzerine kurulu dev bahçeye, Ataşehir’i birbirine bağlayan köprünün Doğu Ataşehir eteğindeki kısımdan giriş ücretsizdir.

Vialand Eğlence Parkı

Türkiye'nin ilk temalı park konseptine ev sahipliği yapan VIALAND, aynı zamanda ülkemizin yerli Disneyland'ı olarak da bilinir. Vialand sadece bir lunapark değil, alışveriş merkezi, restoranları, sinemaları ve bowling salonları ile çok büyük bir eğlence ve yaşam kompleksidir. Vialand'de her yaş grubu için 20'den fazla eğlence ünitesi bulunuyor. Bunlardan en iddialısı ise 110 km hızla pistlerde ilerleyen nefes kesen roller coaster. Çocuklar için Sünger Bob, Küçük Kaşifler, Küçük Madenciler, Saray Salıncağı, Dora ve Diego'nun Maceraları, Çılgın Nehir ve Viking en popüler eğlence yerleridir. 

İSTANBUL MODERN YAZ SANAT OKULU

İstanbul Modern Sanat Müzesi yaz tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. 7-10 yaş aralığındaki çocuklar, 10 Temmuz - 25 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleşen bu program kapsamında müze eğitimcileriyle birlikte sanatı yorumluyor ve sanatsal üretimler gerçekleştirecekleri atölye çalışmalarına katılabiliyor.

Yaz Sanat Okulu atölye çalışmaları, müzenin koleksiyon sergisinde yer alan bazı sanat çalışmalarının incelenmesi ile başlıyor. Ardından atölyede sanat tarihinden örnekleri keşfeden çocuklar sanat çalışmaları üreterek programı tamamlıyor.

Yaz Sanat Okulu eğitim programında yer alan her bir atölye sanatın farklı kavramlarına ve üretim biçimlerine odaklanıyor. Atölyeler, hafta içi her gün yaz boyunca tekrar ederek uygulanıyor. Katılımcılar, bu atölyelerin birine veya hepsine, tarihleri seçerek kayıt yaptırabiliyor. İstanbul Modern, on farklı seçenek sunan atölyelerin en az beşine katılanlara Yaz Sanat Okulu Katılım Belgesi veriyor! 

Program kapsamında düzenlenen atölyelerden beşine kayıt yaptıranlara avantajlı katılım, 3 Temmuz tarihine kadar geçerli olmak üzere erken kayıt fırsatı sunuluyor. 

Atölye Tarihleri: 10 Temmuz-25 Ağustos 2023 arası hafta içi her gün uygulanır.

Sabah Atölyesi: 10.30-12.30

Öğle Atölyesi: 13.30-15.30

Önemli Notlar: Sergi gezileri pazartesi günleri düzenlenmez. Sergi gezisini kapsayan atölye çalışmalarında, konuyla ilişkilendirilen sanat yapıtları ele alınır. Çocukların tüm atölye programlarına rahat kıyafetlerle katılmaları önerilir. Boyama atölyelerinde çocuklar İstanbul Modern önlüklerini kullanır.

Detaylı bilgi için: 0212 334 73 41, 0212 334 73 26 ve [email protected]

SABAH ATÖLYELERİ                  

Doğanın İzleri

10, 17, 24, 31 Temmuz; 7, 14, 21 Ağustos 2023 | Pazartesi, 10.30-12.30

Sanatçılar doğadan nasıl ilham alır? Asamblaj nedir? Doğal formlar sanata nasıl dönüşür? 

Doğanın İzleri çocukları doğal malzemelerle çalışmaya davet ediyor. Atölye çalışmasında çocuklar, görsel algılarını geliştiren ve hafızalarını güçlendiren imaj ve doku kartları kullanıyor. Önce yaprak, tarçın çubuğu, kozalak ve daha birçok doğal malzeme ile imaj kartlarındaki kompozisyonları deniyor, ardından doku kartlarındaki izleri çıkarıyorlar. Program doğal malzemeler kullanılarak asamblajlar üretilmesiyle tamamlanıyor.

Lirik Soyut Resimler

11,18, 25 Temmuz; 1, 8, 15, 22 Ağustos 2023 | Salı, 10.30-12.30

Soyut nedir? Hangi yöntemlerle yapılabilir? Lirik ve geometrik resimleri nasıl ayırt edebiliriz?

Soyut resimlere odaklanan atölye çalışması, çocukları renklerin, dokuların ve lekelerin dünyasına çağırıyor. Çocukların müze koleksiyonundaki yapıtları yorumlamaları ile başlayan atölye doğaçlama, rastlantısal üretim ve ritimsel uyum gibi yöntemlerle üretilen sanat çalışmaları ile tamamlanıyor.

Manzaranın Dönüşümü

12, 19, 26 Temmuz; 2, 9, 16, 23 Ağustos 2023 | Çarşamba, 10.30-12.30

Manzara nedir? Peyzaj nedir? Sanatçılar çevrelerini ve doğayı nasıl yorumlamışlar?

Atölyede çocuklar, insanın çevresi ve doğa ile kurduğu ilişkiyi sanat tarihinden örneklerle keşfediyor.  Program çocukların farklı açılardan çekilmiş manzara fotoğrafını yorumlamaları ile başlıyor. Çocuklar, çağdaş sanatçıların manzara konusunu nasıl ele aldıklarını değerlendiriyor. Müze koleksiyon sergisinde incelenen çağdaş sanat örneklerinden ilham alan çocuklar, atölye uygulamasını kolaj ve suluboya teknikleriyle gerçekleştirdikleri resim çalışmalarıyla tamamlıyor. 

Modern Figüratif Resim

13, 20, 27 Temmuz; 3, 10, 17, 24 Ağustos 2023 | Perşembe, 10.30-12.30

Figür ne demek? Figüratif resim ne demek? Modern figüratif resmin özellikleri nelerdir?

Program, çocukların figür kavramını görsel ve işitsel olarak tanımlamalarıyla başlıyor. Figüratif sanat çalışmalarını içeren kısa tarihsel bir sunumunun ardından müzenin koleksiyon sergisini gezen çocuklar, yirminci yüzyılın sanat çalışmaları arasında benzerlikleri keşfediyorlar. Programın sanat uygulamasında çocuklar, bedenlerinden yola çıkarak silüetler oluşturup figüratif resimlerini tamamlıyorlar. 

Mono Baskı

14, 21, 28 Temmuz; 4, 11, 18, 25 Ağustos | Cuma, 10.30-12.30

Mono nedir? Nasıl yapılır? Çoğalan her görüntü nasıl farklılaşır?

Atölye, sanatçıların uyguladıkları en eski baskı tekniklerinden biri olan mono baskıya odaklanıyor. Kısa bir sunum ve müze koleksiyon sergisinden baskı resimlerin incelenmesinin ardından atölyeye devam eden çocuklar, önce dergilerden topladıkları görsellerle kolajlar hazırlıyor, ardından bu kompozisyonlarından ilhamla çalışmalarını mono baskılara dönüştürerek programı tamamlıyorlar. 

ÖĞLE ATÖLYELERİ                                  

Mikro Formlarla Sanat

10, 17, 24, 31 Temmuz; 7, 14, 21 Ağustos 2023 | Pazartesi, 13.30-15.

30

Aynı anda hem bilim hem sanat yapılabilir mi? Gözlem ve deney sanata nasıl dönüşür?

Gözle göremediğimiz canlıların mikroskobik görüntüleri, bilimi olduğu kadar sanatı da ilgilendiriyor. Farklı biyolojik formların mikro kamera ile çekilen görüntülerinin ekrana yansıtılarak inceleneceği atölye çalışmasında çocuklar, gözlemledikleri formlardan yola çıkarak resimler hazırlıyor. 

İmgelerle Otoportreler

11, 18, 25 Temmuz; 1, 8, 15, 22 Ağustos 2023 | Salı, 13.30-15.30

Portre ne demek? Yüzümüz duygularımızı nasıl yansıtır? Sanatçılar otoportrelerini yaparken kendilerini nasıl anlatmışlar?

Program çocukların yüz ifadelerini taklit ettikleri, duyguları canlandırdıkları kısa bir oyunla başlıyor. Resim, heykel, yerleştirme, video sanatı gibi sanatın farklı uygulama biçimlerini kullanan sanatçıların otoportrelerini içeren sunumun ardından çocuklar, müze koleksiyon sergisinde sanat çalışmalarını yorumluyor. Program, çocukların tasarladıkları imgelerle otoportreler oluşturmalarıyla tamamlanıyor.  

Kentin Kolajları

12, 19, 26 Temmuz; 2, 9, 16, 23 Ağustos 2023 | Çarşamba, 13.30-15.30

İlk kent resimleri ne zaman yapılmış? Modern ve çağdaş sanatçılar yaşadıkları kentleri nasıl anlatmışlar?

Program üç boyutlu kent manzaraları oluşturulmasına odaklanıyor. Müzede kent manzarasından ilham alan sanat çalışmalarını inceleyen çocuklar atölyede, fotoblok malzeme ile katmanlar oluşturarak kent resimleri hazırlıyor. Program resimlerin üzerine stilize çizimlerin eklenmesiyle tamamlanıyor.

Monokrom Resimler

13, 20, 27 Temmuz; 3, 10, 17, 24 Ağustos 2023 | Perşembe, 13.30-15.30

Monokrom nedir? Aynı rengin farklı tonları bir araya geldiğinde nasıl görünür?

Program, çocukları renkleri ve renklerin tonları arasındaki ilişkileri keşfetmeye çağırıyor. Müzenin koleksiyon sergisinde monokrom sanat çalışmalarının incelenmesinin ardından çocuklar, atölyede renkler üretiyor. Ürettikleri renkleri bir araya getirerek derinlik algısı oluşturan kompozisyonlar hazırlıyorlar.

Hazır Nesne ile Heykel

14, 21, 28 Temmuz; 4, 11, 18, 25 Ağustos | Cuma, 13.30-15.30

Heykel nasıl yapılır? Sanatçıların heykellerinde kullandıkları hazır nesneler neler olabilir? Nesneleri oldukları gibi, benzerleriyle ya da farklı nesnelerle birleştirerek nasıl heykeller yapılabilir? 

Atölye çalışması, çağdaş sanat üretimlerinde hazır nesne kullanımına odaklanıyor. Çocuklar programa müze koleksiyonunu inceleyerek başlıyor. Sanat çalışmalarının yorumlanmasının ardından atölyede heykel sanatının tarihi ve üretim türlerine dair kısa bir sunum dinliyor, kâğıt havlu rulolarıyla küçük heykeller oluşturuyorlar.

ide okulları

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü

 

Diğer yazılar

Çocuklarda Benlik Saygısı Gelişimi

27.05.2022

Çocuklarda Benlik Saygısı Gelişimi

Günümüzde sıklıkla duyduğumuz ‘Self Esteem’ kavramı Türkçe literatürde ‘benlik saygısı’ ile tanımlanmaktadır.

Gönüllü Olmak Bize Ne Kazandırır?

20.12.2019

Gönüllü Olmak Bize Ne Kazandırır?

Gönüllülük;  toplumda insanlar arasındaki sosyal ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayan, toplumsal yaşantıyı kolaylaştırıcı bir değerdir. Toplum içinde bu değerin yaygınlaşması; ortaya çıkan kimi sosyal sorunlara çözüm üretilebilmesine, insanlar arasındaki birlik, beraberlik duygularının pekişmesine yardımcı olur.

logo
Neden İde?


ide olarak hangi yaşta olursa olsun herkesin bir fikri, fikirleri olduğuna inanıyoruz. Okullarımızda herkesin fikirlerinin yargılanmadan, özgürce ifade edildiği, tartışıldığı bir eğitim ve sosyal ortam oluşturmaya odaklanıyoruz.

ide’nin eğitim yaklaşımına ve güvenli ortamına değer katan en büyük unsurların başında eğitim kadromuz geliyor. Her biri uzun yıllardır eğitim dünyasının içerisinde yer alan, benzersiz tecrübeye sahip eğitim ve idareci kadromuz öğrencilerimizi yarınlara hazırlıyor. ide’de eğitim kadromuz dünyadaki en güncel gelişmeleri takip edip uygulayarak öğrencilerimizin sadece Türkiye’de değil, dünyada da yetkin bireyler olarak yetiştirilmesi için kendilerini sürekli geliştiriyor.

Okul-öğrenci-aile uyumuna büyük önem veren bir kurum olarak sadece öğrencilerimizle değil, velilerimizle de açık, net bir iletişim kurmayı ve aynı dili kullanmayı önemsiyor ve bunu gerçekleştirmek için gerekli platformları ve yaklaşımları hayata geçiriyoruz.